hír
Idén is nagy siker volt a restaurált filmeket és mozgókép ritkaságokat bemutató Budapesti Klasszikus Film Maraton, amelynek programjából számos…
továbbhír
Kertész Mihály a húszas évek második felében kezdett el dolgozni az Egyesült Államokban, és többek közt Errol Flynn, Humphrey Bogart, Spencer Tracy…
továbbhír
A Nemzeti Filmintézet rendezésben megvalósuló Budapesti Klasszikus Film Maraton középpontjában a magyar film felejthetetlen alkotói lesznek. A…
továbbhír
Emblematikus filmek a Kelet és Nyugat metszéspontjában átalakuló Magyarországról - A „30 éve szabadon” emlékévhez csatlakozik a Budapesti Klasszikus…
továbbhír
Több mint 100 filmklasszikust, köztük 21 frissen restaurált, egészestés magyar alkotást mutat be a nagyközönségnek a Magyar Nemzeti Filmalap a…
továbbmagazin
Ha egy kicsit is szereted a filmeket, illetve ha Budapesten vagy környékén élsz, akkor legkésőbb szeptember 4-ig gyere haza a nyaralásból. Aznap…
továbbmagazin
Két szerencsés Filmhu olvasó elnyerheti a rendező 100. születésnapjára kiadott Fábri100 Díszdobozt, mindössze három rövid kérdésre kell válaszolni.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié